O nás

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna,
které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.
                            (Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Litobratřická knihovna se momentálně nachází v prvním patře budovy společenského a kulturního centra č.p. 16.

K dispozici máme 2 počítače pro účely čtenářů s připojením k internetu. Každý týden odebíráme časopis Květy a každý měsíc časopisy: Naše příroda, Burda style. K zapůjčení máme také 11 vydání časopisu Ottobre s módními střihy. Čtenář má během roku možnost si vypůjčit knihy z výměnného fondu. Samozřejmostí jsou také naše vlastní knihy jejichž stav čítá k 31. 12. 2018: 4 565 titulů a nově i interaktivní Albi tužka se spoustou knih pro děti. Od roku 2019 nabízíme také Terapii malováním. Vytvořili jsme koutek s omalovánkami pro dospělé. Od roku 2019 máme WiFi.

Knihovna Vám nabízí nejen knihy, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

• Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.

• Vychutnejte si  klid pro čtení.

• Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.

• Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

V roce 2020 realizujeme projekt "Knihovna Dětem". Který byl vytvořen pro děti MŠ Litobratřice.

____________________________________________________________________________________________________________________________

Obec Litobratřice obdržela na základě uzavřené smlouvy č.044939/17/ORR dne 20.9.2017 neinvestiční dotaci z PRV JMK 2017 ve výši 50 000,-Kč. Dotace byla poskytnuta na akci "Vybavení Místní knihovny Litobratřice". Poskytnutá dotaze je označena ÚZ 00331.